ANO a ODS hazardují s budoucností

ANO a ODS hazardují s budoucností

Mirek Topolánek, Miroslav Kalousek nebo Vlastimil Tlustý museli ustrnout v tichém úžasu. K čemu nenašli odvahu oni, teď po dvanácti letech realizovali Andrej Babiš s Petrem Fialou. Navíc prostřednictvím poslaneckého pozměňovacího návrhu a proti vůli koaličního partnera. Také za obrovského nesouhlasu expertů a odborů. Aby toho nebylo málo, hlasování o nejdůležitějším zákoně této vlády nikdo neřídil.

Zrušení superhrubé mzdy v kombinaci s daňovými pásmy patnáct a třiadvacet procent a velkorysou odečitatelnou částkou na poplatníka, vykonalo takovou popravu veřejných financí, nad níž zůstává rozum stát. Škoda, že si popravčí četa nepoložila otázku, co bude potom. Je to poslancům ANO a ODS úplně jedno? Živořit budou veřejné služby, spláčou obce a kraje. Kdy přesně začne příští vláda brutálně škrtat a zvyšovat DPH?

Představa, že si budeme půjčovat kvůli dárečku pro nejbohatší, je absurdní. Nemám problém se zadlužením, buď to ale musí pomoci potřebným, nebo to má být investice do budoucnosti – například do školství nebo ochrany životního prostředí. Ale snižovat daně bohatým uprostřed krize, to je hotový trumpismus!

Celý komentář si přečtěte v blogu na Aktuálně.cz